Wybierasz się do hotelu SPA? W takim razie zapoznaj się z tymi informacjami.

Wybierając się do hotelu SPA, zapewne planujesz wyjazd pełen atrakcji, który pozwoli Ci także się zrelaksować. Okazuje się, że pobyt w takim obiekcie warto dobrze przemyśleć, aby nic nam nie pokrzyżowało planów. Dowiedz się z naszego artykułu niezbędnych informacji, które pozwolą Ci spędzić jak najlepiej czas w SPA.

Najlepsze hotele SPA na weekend lub na dłuższy urlop

Zazwyczaj hotel spa na mazurach planujemy na weekend z uwagi na świetny dostęp do jezior i obszarów zielonych. Dwa dni wolne od pracy wykorzystane efektywnie mogą zregenerować się w obiekcie SPA. Problemem jest duży popyt na takie usługi, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dlatego najlepsze hotele spa są przepełnione. Oznacza to duży tłok na stołówkach i stanowiskach z jedzeniem, gdy w bufecie jedzenie jest udostępniane w formie szwedzkiego bufetu (standardowa opcja w hotelach spa).

W praktyce, zamiast zjeść szybko poranny posiłek, spożycie śniadania może trwać nawet 45 min. Tłok również może wystąpić w strefach spa, strefach saun czy basenach. Trzeba się jednak z tym liczyć, wybierając hotel spa na mazurach lub na terenach górskich. Obiekty położone w takich lokalizacjach cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich turystów, lecz także zagranicznych. Biorąc powyższe okoliczności, wielu specjalistów zaleca, aby najlepsze hotele spa odwiedzać poza weekendem. Dwa dni urlopu w tygodniu mogą dać więcej korzyści niż zorganizowany wypad w sobotę oraz niedzielę.

Nie powielaj klasycznych rozwiązań

Powyżej wspominaliśmy o dużym tłoku w przypadku wyboru najlepszego obiektu spa. Jeśli chcesz ominąć ścisk w trakcie korzystania wszystkich usług i atrakcji, korzystaj z nich w nietuzinkowych godzinach. Na przykład wybierzesz się na śniadanie w często wybieranych godzinach między 8 a 9 rano, to musisz wziąć pod uwagę duży ścisk, który z pewnością zmniejszy komfort jedzenia.

Dopasuj rozmiar obiektu do swoich potrzeb

Wybierając się do spa, przed ostateczną rezerwacją sprawdź, czy hotel jest odpowiednio duży do twoich potrzeb. Jadąc z całą rodziną, kameralny obiekt może, nie sprostać potrzebom, a także może być przepełniony. Najlepsze hotele spa są bardzo przestrzenne, nawet gdy mają duże obłożenie.